Pavard od tragičara do junaka susreta: Bavarci u finišu utakmice stigli do pobjede protiv Monchengladbacha

afdddd
Nova pobjeda Bayerna

U okviru 31. kola Bundeslige Bayern je na Allianz Areni ugostio ekipu Borussije Monchengladbach. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1.

Bavarci su u vodstvo došli već u 26. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Joshua Zirkzee.

Vodstvo Bavaraca je trajalo jedanaest minuta, a strijelac izjednačujućeg gola je također bio iz redova Bayerna.

Naime igrao se 37. minut utakmice kada je Benjamin Pavard pogodio vlastitu mrežu za 1:1. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Pavard se iskupio svim navijačima Bayerna u 86. minuti utakmice, kada je asistirao za pobjednički pogodak Leona Goretzke koji postavlja konačan rezultat utakmice od 2:1.