Pet golova na Bernabeu, Real pobijedio Levante

Gosti mogli do remija

Fudbaleri Real Madrida danas su pred svojim navijačima pobijedili Levante sa 3:2 u meču četvrtog kola La Lige.

Kraljevski klub je pružio odličnu predstavu u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio sa 3:0, ali su u nastavku meča domaći igrali znatno slabije čime su na kraju strepili za tri boda.

Real je poveo u 25. minuti kada je Carvajal odlično centrirao, a gol je postigao Karim Benzema za 1:0. Samo šest minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Ovaj put asistirao je James, a drugi gol na meču postiže Benzema - piše Sportsport.ba.

Domaći tim je pet minuta prije kraja prvog dijela došao i do trećeg gola. Proradila je brazilska veza kada je Vinicius Junior uposlio Casemira koji pogađa za 3:0.

Međutim, Levante je u nastavku zaigrao dosta bolje i iskoristio svoje šanse. Gosti su na 3:1 smanjili već u 49. miniuti kada je pogodio Mayoral.

Nakon toga Real je promašio nekoliko zicera, a gosti su ih kaznili. Levante do 3:2 dolazi u 75. minuti golom Melera i u potpunosti se vraća u meč. Gosti su pokušali doći i do trećeg gola i remija, ali na kraju Real je uspio da sačuva mrežu i upiše nova tri boda.

Real je trenutno drugi sa osam bodova, dok je Levante peti sa dva boda manje.