Noć koju će u Lilleu dugo pamtiti: Petarda u mreži PSG-a

Iako se stanje na tabeli nije promijenilo, niti zakomplikovalo, pobjeda Lillea s ubjedljivih 5:1 nad PSG-om, odjeknula je u Francuskoj i fudbalskoj Evropi.

Drugoplasirani tim Ligue 1 na domaćem je terenu bio superioran i potvrdio da je u ovom trenutku uz PSG najkvalitetniji tim Francuske.

Meunier je u sedmoj minuti pogodio vlastitu mrežu za vodstvo Lillea. Četiri minute kasnije PSG je izjednačio. Mbappe je napravio bravuru, lopta je na kraju došla do Bernata, a ovaj pogodio za izjednačenje. Bio je to i rezultat prvog poluvremena, pišu Sportske.ba.

Nastavak donosi još četiri pogotka, i to svaki put u mreži Parižana. Pepe je nakon šest minuta pogodio za 2:1. U 65. minuti Bamba je postigao i treći gol. U 71. Gabriel četvrti, a u 84. Fonte i peti za konačnih 5:1. Spomenimo i da je PSG od 35. minute igrao sa deset igrača nakon što je isključen Bernat. Večerašnji poraz je najteži za PSG u posljednjih 19 godina.