Pjanić sa klupe odgledao trijumf Barcelone u gostima kod Osasune

Pjanić
Nogometaši Barcelone su slavili u gostima kod Osasune rezultatom 2:0 u 26. kolu španske La Lige.

Prvu priliku na meču imala je Osasuna u 14. minuti kada je Enrique Barjašutirao sa 20 metara u same rašlje, a sjajni Marc-Andre ter Stegen je intervenisao i odbio loptu u korner.

Nakon pola sata igre Barcelona je povela. Lionel Messi je sa centra uposlio Jordija Albu koji ulazi sa lijeve strane pred peterac i silovito zakucava loptu pod prečku za 1:0.

Gosti su samo četiri minute kasnije iz slične akcije imali priliku za poravnanje, ali je Ter Stegen odbranio udarac Rubena Garcije.

U 83. minuti Messi je upisao drugu asistenciju na meču, a Ilaix Moriba je sa ivice kaznenog prostora pogodio za konačnih 2:0.

Miralem Pjanić se oporavio od povrede, ali je ovaj susret odgledao sa klupe za rezervne igrače Barcelone.

Osasuna - Barcelona 0:2 (Alba 30., Ilaix 83.)