Hat-trick Balea u pobjedi Real Madrida za plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva

Ekipa Real Madrida pobjedom protiv Kashime rezultatom 3:1 plasirala se u finale Svjetskog klupskog prvenstva, a ključni igrač polufinala bio je Gareth Bale koji je postigao hat-trick.

Prvu priliku na meču imali su igrači Kashime kada je Serginho u drugoj minuti šutirao, ali Courtois je odbranio njegov udarac.

Uslijedio je nešto mirniji perido utakmice, a odna pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minuti, Real Madrid dolazi u vodstvo.

Marcelo je dodao loptu do Balea, ovaj bježi igračima Kashime i mirno šalje loptu pored protivničkog golmana za vodstvo od 1:0.

U osmoj minuti drugog poluvremena Real Madrid je postigao drugi pogodak. Veliku grešku defanzivaca Kashime koristi Bale koji krade jednu loptu, prolazi golmana i lagano pogađa za 2:0.

Akteri kod prvog pogotka, Marcelo i Bale, učestvovali su i u trećem golu Kraljevskog kluba, a kao i kod prvog, Brazilac je opet dodao do Velšanina koji loptu šalje u mrežu Kashime za nedostižno vodstvo od 3:0.

Jedino što su nominalni domaćini u ovom meču uspjeli uraditi je utješni pogodak Doija iz 78. minute.

Real Madrid će u finalu igrati protiv Al-Aina koji je porazio River Plate rezultatom 3:2.