Pogledajte golčinu Brune Fernandesa kojom je prekinuo crni niz Uniteda (VIDEO)

sport
Nogometaši Manchester Uniteda su konačno prekinuli crni niz i upisali pobjedu, a najzaslužniji za triijumf protiv Burnleyja u gostima je bio Bruno Fernandes.

U susretu 6. kola Premiershipa United je pobijedio Burnley u gostima 1:0 i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza u svim takmičenjima i došao do treće prvenstvene pobjede u ovoj sezoni.

Susret nije obilovao mnoštvom prilika, a pogodak odluke je postignut na samom kraju prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti

Iskusni štoper Johnny Evans je sjajnom dugom loptom s centra pronašao Fernadesa koji je iz prve šutirao i postigao golčiu volejom za vodstvo, a ispostavit će se i pobjedu Uniteda.

Fernandes je dobio nagradu za igrača utakmice, no odlučio ju je dati Evansu, koji je prvi put ove sezone bio starter.

Manchester United se sada nalazi na osmom mjestu sa devet bodova, odnosno upola manje od gradskog rivala Ctyja koji je na prvom mjestu sa svih šest pobjeda. Burnley je ostao na samom dnu sa samo jednim osvojenim bodom.

Burnley - Manchester United 0:1 (Fernandes 45')