Pogledajte nevjerovatnu odbranu Livakovića kojom je u 98. minuti spasio Fenerbahče

,

Fenerbahče je teškom mukom večeras u 20. kolu turske Super lige savladao ekipu Gaziantepa u gostima rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Irfan Can Kahveci u 81. minuti, ali na kraju su svi u Fenerbahčeu slavili hrvatskog golmana Dominika Livakovića.

Livaković je u 98. minuti nevjerovatnom odbranom spasio svoj gol nakon loše reakcije odbrane Fenera i šuta Denisa Dragusa iz neposredne blizine. Lopta je išla pod prečku, a Livaković je refleksno reagovao i prebacio je preko gola.

Tako je Fenerbahče sačuvao prednost koju ima nad Galatasarayem u borbi za titulu prvaka Turske. Trenutno su lideri sa 53 boda, a Galata ima 48.

Podsjetimo, prethodno je na ovom meču večeras Edin Džeko promašio jedanaesterac, ali srećom na kraju nije bio tragičar svog tima.