Portland potvrdio dobru formu, solidan nastup Nurkića

Portland Trail Blazersi našeg Jusufa Nurkića u noći sa srijede na četvrtak savladali su Memphis Grizzliese sa 99:92.

Okršaj Portlanda i Memphisa ponudio je vrlo tvrdu košarkašku predstavu, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a kao pobjednici na kraju su izašli domaći potvrdivši na taj način dobru formu, pošto im je to bio treći vezani trijumf u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

U prvom dijelu meča nešto bolji bili su gosti koji su na odmor otišli s pet poena prednosti, ali u nastavku, posebno u trećoj dionici, Portland je zaigrao odlično, napravio preokret i upisao pobjedu.

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu ubacio je osam poena, imao sedam skokova i jednu asistenciju, dok je u redovima Portlanda najefikasniji bio Lillard s 24 poena i pet skokova. Na drugoj strani se istaknuo Conley s 23 poena i šest asistencija.

Kada su u pitanju ostali mečevi, Golden State Warriorsi poraženi su od Utah Jazza rezultatom 108:103, poraz je doživio je Cleveland od kojeg su bolji bili Charlotte Hornetsi (110:99), dok su Detroit Pistonsi nakon produžetaka savladali Minnesotu sa 129:123.