Poznat protivnik Sarajeva u trećem pretkolu Evropa lige

Naime, prva utakmica odigrana u Borisovu završena je pobjedom BATE-a od 2:1, ali je Rosenborgu u revanšu bila dovoljna minimalna pobjeda bez primljenog pogotka da ostvare plasman u narednu fazu takmičenja.

Nakon prvih 45 minuta u kojima nije bilo golova, Rosenborg je do vodstva  došao pogotkom Hellanda u 73. minuti susreta koji je iskoristio najstrožiju kaznu i donio svom timu važno vodstvo.

BATE je u nastavku meča pokušao napasti, ali Rosenborg je bio taj koji je došao do novog gola i to u 85. minuti preko Soderlunda koji je potvrdio pobjedu svoje momčadi, a ujedno i plasman u treće pretkolo Lige prvaka, prenosi Oslobođenje.ba.

To znači da će BATE Borisov kao poraženi iz ovog meča ići na megdan FK Sarajevo u okviru trećeg pretkola Evropa lige, te će Bordo tim na Bilinom Polju 8. augusta dočekati bjelorusku momčad.