Prekinut Chelseajev pobjedonosni niz

Chelsea je danas u 6. kolu Premier lige remizirao sa West Hamom odigravši 0:0 na Olimpijskom stadionu u Londonu, čime je napravio prvi kiks u ovoj sezoni.

Prvo poluvrijeme je proteklo u terenskoj dominaciji Chelseaja, ali su West Hamove šanse bile ozbiljnije. Najbolju priliku imao je u 31. minuti Michael Antonio, koji je sa male udaljenosti snažno šutirao ali se Kepa istakao sjajnim refleksima.

U nastavku utakmice, Chelsea je za kratko vrijeme dva puta ozbiljno zaprijetio ali je izostala realizacija. U 66. i 67. minuti u šansama se nalazio rezervista Morata, koji očito još nije pronašao željenu formu.

Chelsea je napadao ali je West Ham zamalo poveo. Igrao se 77. minut kada je Yarmolenko glavom promašio stopostotnu priliku za vodstvo svog tima, pa je ostalo 0:0.

Za Chelsea je ovo bio prvi kiks u novoj sezoni, a Plavci su sada na trećem mjestu sa 16 bodova. West Ham je tek 17. sa četiri boda.