Prekršaj ili ne? Pogodak iz 91. minute kod rezultata 0:0 izazvao brojne polemike

.
Nogometaši Barnsleyja pobijedili su sinoć na domaćem terenu u 20. kolu League One ekipu Wycombea rezultatom 1:0, a odluka o pobjedniku je pala nakon nestvarnog gola iz 91. minute susreta.

Naime, rezultat na semaforu je bio 0:0 kada je golman gostiju Maksymilian Stryjek čuvao nogama loptu i čekao da ga napadne neko od domaćih igrača.

Plan mu je bio da loptu potom uzme u ruke i tako ukrade koju sekundu u završnici utakmice.

Tada mu je prišao Sam Cosgrove i odgurnuo ga tako da je poljskom golmanu ispala lopta.

Sudija na zaprepaštenje gostiju nije svirao prekršaj, a Cosgrove je poslao loptu u praznu mrežu za veliko slavlje na tribinama.

Stryjek je uzalud žalio sudiji da je fauliran budući da se odluka nije promijenila, a ubrzo je sviran i kraj utakmice.

Inače, Barnsley se nalazi na sedmom mjestu tabele treće po rangu lige u Engleskoj, dok je Wycombe na 15. poziciji.