Preokret Juventusa i novi gol Ronalda za povratak na lidersku poziciju

Teška pobjeda protiv Verone

U okviru 4. kola Serije A na Allianz Stadionu u Torinu domaći Juventus je teže od očekivanog savladao Veronu rezultatom 2:1 i ponovo se vratio na lidersku poziciju.

Ipak nije najbolje počelo za aktuelne prvake. Verona je u 21. minuti povlea golom Velosa 1:0.

Juve je do izjednačenja stigao deset minuta kasnije kada prvijenac u dresu Stare dame postiže Aron Remzi (Ramsey) nakon asistencije Ronalda.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Juve je stigao do vodstva. Kvadrado (Cuadrado) je sjajno istrčao kontru, a u šesnaestercu ga ruši Gunter, nakon čega je dosuđen penal.

Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Ronaldo, koji je tako postigao drugi gol u sezoni.

Verona je do kraja mogla do izjednačenja, ali je Zakani (Zaccagni) nakon sjajnog prodora šutirao, međutim legendarni Bufon brani njegov pokušaj.

U 90. minuti sjajna šansa za Veronu, ali udarac Velosa prvo brani Bufon, a u nastavku akcije isti igrač pogađa stativu.

Ostalo je do kraja 2:1 za Juve, koji je sada prvi sa 10 osvojenih bodova i utakmicom više od Intera.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao u 51. minuti umjesto Bentakura.