Rashford donio pobjedu Manchester Unitedu u gostima kod Leicestera

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Leicestera rezultatom 1:0 u 25. kolu engleskog Premiershipa.

Odlučujući pogodak pao je već na samom početku susreta, tačnije u 9. minuti. Ricardo Pereira je izgubio loptu pred svojim golom, Paul Pogba je prebacio loptu preko odbrane domaće ekipe, a Marcus Rashford je lijepo primio i potom rutinski matirao Kaspera Schmeichela, pise Klix.ba.

Obje ekipe su imale po nekoliko prilika do kraja susreta za promjenu rezultata, no mreže se nisu tresle.

Najbliži izjednačujućem pogotku domaći tim je bio u 77. minuti kada je Rachid Ghezzal šutirao sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali je David De Gea fantastično intervenisao i izvadio loptu iz samih rašlji.

Crveni đavoli su na ovaj način nastavili sjajan niz otkako je Ole Gunnar Solskjaer naslijedio Josea Mourinha. U deset utakmica u svim takmičenjima pod trenerskom palicom Norvežanina United je upisao devet pobjeda uz jedan remi.