Raspucano u Bjelorusiji: Ako Sarajevo prođe čeka ih Dinamo Brest

dinamo
Domaći tim nadigrao Astanu

Bjeloruska ekipa Dinamo Brest izbacila je Astanu i tako poslala ozbiljnu poruku svom narednom protivniku. U slučaju da prođe Velšane to bi mogao biti prvak BiH, ekipa Sarajeva.

Dinamo je utakmicu počeo snažno, poveli su već u 16. minuti preko Gordejčuka, a Kiril Pečenin je samo minut kasnije udvostručio prednost, da bi u 22. minutu ponovo Gordejčuk zatresao mrežu Astane.

Već poslije prve polovine prvog poluvremena je svima bilo jasno da će Dinamo Brest uspjeti proći dalje, a rezultat je postao još ubjedljiviji u 37. minutu, kada je Pavel Sedko pogodio mrežu za 4:0.

Marin Tomasov je u 45. minutu postigao gol za goste, pa se sa 4:1 u korist Bresta otišlo u svlačionice. U nastavku je nastavljeno efikasno. Prvo je Rotariu u 52. minuti smanjio na 4:2, a onda je na 5:2 postavio Dialo samo tri minuta kasnije.

U 87. minuti je Astana smanjila na 5:3, kada je gol postigao Bejsebekov, ali je Dialo u posljednjim trenucima pogodio za konačnih 6:3.