Real Madrid na bosansko-hrvatski pogon: Musa i Hezonja predvodili Kraljeve do pobjede

,
Košarkaši Real Madrida upisali su danas novu pobjedu. U okviru 11. kola španske ACB lige protivnik je bio MoraBanc Andorra, a rezultat je glasio 85:76.

Već u prvoj četvrtini košarkaši Reala stekli su kakvu takvu prednost. Bilo je 20:16.

Do poluvremena su Kraljevi otišli na +10. Na odmor se otišlo pri rezultatu 43:33 iako je Real u jednom momentu imao i +16 (40:24).

S istom razlikom ušlo se u četvrtu dionicu. Real Madrid je držao prednost, te je nakon treće dionice imao 69:59.

Domaći tim je to priveo kraju i susret završio pobjedom 85:76.

Najefikasniji igrač ovog susreta bio je Montero kod gostiju. Ubacio je 23 poena i dodao šest skokova, te pet asistencija.

Kod Real Madrida je najbolji bio Hezonja. Imao je 21 poen, uz šest skokova i jednu asistenciju.

Pratio ga je Tavares sa 16 poena, dok je Džanan Musa ubacio 14. Imao je naš reprezentativac i dva skoka.

Na tabeli je Real Madrid prvi s 20 bodova i omjerom od 10:1. Andorra je na 13. mjestu s 12 bodova manje.