REAL MADRID NASTAVIO NIZ BEZ PORAZA: Benzema srušio Atletiko Madrid

benzema
Fudbaleri Reala iz Madrida su rezultatom 1:0 pobedili Atletiko u utakmici 22. kola španske LaLige. Real Madrid je ove sezone neporažen na Santiago Bernabeu, ovo im je osma pobjeda poslije 11 odigranih utakmica.

Prvi meč ove dvije ekipe na stadionu "Metropolitano" završen je bez golova, dok je početkom januara Real slavio u Superkupu Španije, a Atletiko nije uspio da se revanšira.

Prvo je Real Madrid jako dobro počeo i stvorio nekoliko dobrih šansi, od kojih možemo izdvojiti pokušaj Serhija Ramosa u prvih pet minuta, ali je njegov šut išao preko gola. Najbolju priliku propustio je Korea kada je u 23. minutu utakmice pogodio stativu.

U drugom poluvremenu, Real je dosta bolje počeo i brzo stvorio nekoliko kvalitetnih prilika. Samo 11 minuta po početku drugog dela, Karim Benzema se odlično snašao i donio Realu vodstvo od 1:0.

Real Madrid sada ima 49 bodova, što je za 6 više od drugoplasirane Barselone koja ima i utakmicu manje, a Atletiko je ostao na 36.