Rezultati karatista iz Cazina na Državnom prvenstvu u Banja Luci (FOTO)

U subotu je u Banja Luci održano Državno Karate Prvenstvo gdje su se medaljama okitili i 3 Cazinska karatista.

SARA MAHMUTOVIĆ je postala Državna prvakinja, dok je njena starija sestra Ajla Mahmutović  osvojila 2 mjesto i postala viceprvak Države.

Treće mjesto je osvojio i mladi i talentirani Nihad Burzić koji je također sa ovim uspijehom postao reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Ovo troje mladi sportista će zahvaljujući ovim rezultatima 30.11.nastupiti na Balkanskom prvenstvu koje će se održati u Dubrovniku.

Također i dvije mlade Cazinske nade Ena Kapić i Nina Pozderac  su za vikend nastupile na Internacionalnom turniru  u Ljubljani gdje su osvojile vrhinske rezultate.

Ena Kapić je osvojila zlatnu i bronzanu medalju,dok je Nina Pozderac osvojila bronzanu medalju.

Čestitamo ovim mladim i perspektivnim sportašima i želimo im sreću u daljnjem radu.