Roma „na mišiće“ do pobjede nad Lecceom

roma
Iako su više od 60 minuta imali igrača više, fudbaleri Rome su jedva savladali Lecce 2:1 u meču devetog kola Serije A.

Početak je bio sjajan za Vučicu. Poslije sjajnog centaršuta Pellegrina, Chris Smalling je već u šestom minutu doveo Romu u vodstvo.

Samo 16 minuta kasnije Lecce je ostao sa igračem manje. Hjumland je zbog grubog starta dobio direktan crveni karton. To ih nije spriječilo da preko Strefezze izjednače u 39. minutu. To je bio rezultat poluvremena.

Odluka je pala u 48. minutu. Roma je dobila penal, a sigurno ga je realizovao Paulo Dybala. Odmah poslije toga Argentinac je napustio igru, a umjesto njega je ušao Nemanja Matić.

Do kraja meča najbolju šansu je propustio Tammy Abraham, špic Rome, čiji šut je u 88. minutu zaustavio golman Leccea.

Roma se probila na peto mjesto sa 19 bodova, dok je Lecce 16. sa sedam poena.