Roma savladala Sassuolo: Zaniolo postigao prelijep pogodak, Džeko ušao u finišu susreta

Nogometaši Rome savladali su Sassuolo na Olimpicu u 18. kolu italijanske Serie A rezultatom 3:1.

Rimska ekipa je povela već u 8. minuti kada je Diego Perotti realizovao penal, a potom je Patrick Shick u 23. minuti dvostručio prednost.

Najljepši trenutak utakmice viđen je u 59. minuti. Cengiz Under je uposlio Nicola Zaniola na desnoj strani, a tinejdžer je jednim zamahom sjajno prevario dvojicu igrača gostiju i golmana uConsiglija i potom rutinski poslao loptu u nebranjeni dio gola.

Počasni pogodak za Sassuolo postigao je Khouma Babacar u posljednjoj minuti meča.

Edin Džeko je susret počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 76. minuti. Naš napadač je imao dvije dobre prilike, no nije ih uspio realizovati.

U terminu od 18 sati odigrane su još dvije utakmice. Torino je savladao Empoli sa 3:0 pogocima N'Kouloua, De Silvestrija i Falquea, a reprezentativac BiH rade Krunić je u redovima gostiju zbog udaranja dobio crveni karton u pretposljednjoj minuti susreta.

SPAL i Udinese su remizirali u utakmici bez pogodaka. Večeras se igra derbi kola kada Inter dočekuje Napoli.