Ronaldo postigao golčinu iz slobodnjaka pa oduševio odlukom o izvođenju penala

c

Nogometaši Al-Nassra pobijedili su na svom terenu u 21. kolu saudijske Premier lige ekipu Abhe rezultatom 2:1, a utakmicu je iz dva razloga obilježio portugalski napadač Cristiano Ronaldo.

Naime, gosti su vodili još od 26. minute golom Adama i promjene rezultata nije bilo sve do 78. minute kada na scenu stupa Ronaldo.

Portugalac je tada postigao golčinu iz slobodnjaka kako bi poravnao rezultat, da bi nekoliko trenutaka kasnije sve oduševio novim potezom.

Četiri minute prije kraja susreta Al-Nassr je dobio penal i svi su očekivali da će upravo Ronaldo šutirati.

Ipak, Portugalac je dao loptu saigraču Taliscu koji je donio preokret i ujedno postavio konačnih 2:1. Razlog takvog poteza je Taliscina utrka za najboljeg strijelca lige s Marokancem Hamdallahom iz Al-Ittihada.

Brazilac sada ima 14 golova, a rival jedan više (15), dok je Portugalac ostao na devet. Ovaj potez Ronalda dobio je bezbroj pohvala na društvenim mrežama.

Zanimljivo je i u borbi za titulu jer lider na tabeli Al-Ittihad ima jedan bod više od Al Nassra nakon 21 odigranog kola.