Sarajevo pobjedom protiv Čelika odlazi na zimsku pauzu

U posljednjoj utakmici današnjeg programa BH Telecom Premijer lige BiH, Sarajevo je na Koševu opravdalo ulogu favorita i lagano savladalo zenički Čelik rezultatom 3:1 i tako pobjedom završilo prvi dio sezone.

Po prilično hladnom vremenu, Sarajevo je dominiralo, mada treba istaknuti i hrabru igru Čelika, koji se došao nadigravati.

Prvi priliku vidjeli smo u 15. minuti. Prvi je Okić za Čelik propustio sjajnu šansu, a uzvratio je Tatar za Sarajevo, međutim, mreže su mirovale.

Nastavilo se igrati otvoreno, a domaći su poveli u 35. minuti kada je strijelac bio Pidro, nakon asistencije Rahmanovića.

Otežavajuća okolnost za goste desila se u 39. minuti kada je Mehić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

I pored toga, Čelik dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Dedić.

U drugom dijelu još jači napadi jesenjeg prvaka, koji dva puta prijeti preko Rahmanovića, ali bez promjene rezultata.

Ipak u 54. minuti Sarajevo dolazi do vodstva, a strijelac je bio Rahmanović.

U 67. minuti Tatar pogađa stativu, što je bio i nagovještaj onog što će se desiti u 84. minuti kada Handžić pogađa za konačnih 3:1.

Sarajevo tako na pauzu odlazi kao lider sa pet bodova prednosti ispred Zrinjskog, dok će Čelik voditi žestoku bitku za opstanak u društvu najboljih.