Sarajevo savladalo Zrinjski i plasiralo se u polufinale Kupa BiH

asd
Gosti iz Mostara od 73. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Gačića

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa BiH nakon što su večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" savladali Zrinjski rezultatom 1:0.

Bordo tim je bolje otvorio meč i već u prvim minutama u dva navrata zaprijetio preko Jasmina Mešanovića.

Nakon nešto mirnijeg toka utakmice, Sarajevo je povelo. Igrala se 37. minuta kada je Haris Handžić pobjegao odbrani Zrinjskog nakon sjajnog dubinskog pasa Amera Dupovca i pogodio za 1:0.

S minimalnom prednošću domaćih otišlo se na odmor.

Gosti iz Mostara ostali su s igračem manje u polju u 73. minuti. Josip Gačić je kao zadnji igrač odbrane faulirao Handžića, a glavni sudija mu pokazao direktan crveni karton i put u svlačionicu.

Dvije minute kasnije Anel Hebibović je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara snažnim udarcem pogodio prečku gola gostiju.

Sarajevo je u finišu moglo riješiti sve dileme oko pobjednika, ali udarci Krste Velkoskog i Amera Dupovca nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Bordo tim je rutinski meč priveo kraju i domogao se polufinala Kupa BiH.