Sead Kolašinac postigao prvi gol u Bundesligi nakon povratka u blijedi Schalke

.
Bh. reprezentativac Sead Kolašinac postigao je prvi pogodak za Schalke u Bundesligi nakon što se na početku januara iz Arsenala vratio u ovaj njemački klub

Kolašinac je gol postigao u 40. minuti utakmice 23. kola protiv Stuttgarta i to u trenutku kada je njegov tim imao ogroman zaostatak od 3:0, a naš igrač je nakon dodavanja Stamboulija plasirao loptu lijevom nogom u donji golmanov ugao.

Ranije su za Stuttgart pogađali Endo u 10. i 26. minuti, a onda je Kalajdžić u 34. minuti postigao treći gol, a da rezultat za Schalke ne bude toliko negativan nakon prvih 45 minuta pobrinuo se naš igrač koji je pogodio za smanjenje vodstva.

Još jednom napominjemo da je ovo za Kolašinca prvi gol u dresu Schalkea nakon što se u ovaj klub vratio na posudbu iz londonskog Arsenala.

Ovaj gol svakako može radovati i selektora Zmajeva Ivayla Peteva koji će izvjesno uvrstiti Kolašinca na spisak igrača za mečeve protiv Finske i Francuske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.