Široki Brijeg i Sloboda remizirali u razočaravajućoj utakmici na Pecari

.
Nogometaši Širokog Brijega i Slobode podijelili su bodove na Pecari u 15. kolu m:tel Premijer lige BiH odigravši razočaravajuću utakmicu bez pogodaka.

Široki je od početka krenuo izuzetno ofanzivno, ali prvu veliku šansu na utakmici propustili su gosti kada je Dženis Beganović loše šutirao iz odlične situacije pred golom Miškića.

Ubrzo je i Široki uzvratio preko Mujana, ali njegov sjajan šut je Bukvić još bolje odbranio.

Nakon tih uvodnih 20 minuta kada je viđeno nekoliko prilika uslijedila je prava uspavanka na Pecari pa pogodaka nije bilo u prvom poluvremenu.

Čvrsto se igralo i u nastavku meča, a pola sata prije kraja susreta Bukvić je lagano odbranio udarac Blagaića.

Kako se bližio kraj meča, Široki je krenuo znatno ofanzivnije. Dvije odlične prilike propustili su u 79. minuti kada je Bukvić odbranio udarce Mujana i Paponje, a golman Slobode je tri minute kasnije ponovo odbranio šut Mujana. Ipak, promjene rezultata nije bilo pa je ostalo konačnih 0:0.

Sloboda je današnjim remijem preskočila Sarajevo i nalazi se na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, dok je Široki na šestoj poziciji.

Ekipa iz Tuzle u narednom kolu dočekuje Velež, dok će Široki Brijeg na gostovanje kod Leotara.

(Foto: Jabuka.tv)