Sjajan dan bh. karatista: Četiri zlatne medalje za Bosnu i Hercegovinu

.

Lijep dan za bh. sport. Prvo je najbolji bh. fudbalski sudija Irfan Peljto dobio povjerenje da sa saradnicima sudi meč nokaut faze Lige prvaka između Lajpciga i Reala, potom je sjajna Elvedina Muzaferija ispisala historiju bh. skijanja, a sada su karatisti ostvarili fantastičan rezultat u Gruziji.

Naime, Anes Bostandžić, Emina Sipović, Ali Arnautović i Bekir Grabus su osvojili zlatne medalje na Evropskom prvenstvu koje se održava u gruzijskom Tbilisiju.

Bostandžić je u finalu borbe do 21 godine +84 kg savladao predstavnika Azerbejdžana Osmanli Osmana sa 8:0.

Bekir Grabus je na putu do zlatne medalje u kategoriji borbe U21 -67kg savladao domaćeg predstavnika sa 2:1.
Četvrto zlato za BiH osvojio je Ali Arnautović koji je preko ukrajinskog takmičara došao do pobjede u finalu u kategoriji kadeti - 70kg.

Vrijedi istaći da je Ajla Sipović osvojila srebro u konkurenciji juniorki -66 kg, dok je Nejra Sipović bila bronzana u konkurenciji U21 -55kg.