Sjajni Hazard vodio Chelsea do pobjede pred domaćim navijačima i povratka na treće mjesto

Ove večeri odigran je meč 33. kola engleskog Premiershipa između ekipa Chelseaja i West Hama. Nakon 90 minuta igre na Stamford Bridgeu domaći su slavili sa 2:0.

Igrač odluke je, očekivano, bio Eden Hazard. Belgijanac je u 24. minuti nakon asistencije Loftus-Cheeka sjajno prošao protivničke fudbalere i poentirao za 1:0.

Prilika nije nedostajalo u ovom londonskom derbiju. Do odlaska na odmor tim Maurizija Sarrija je imao nekoliko prilika da poveća vodstvo, ali nije uspio, pišu Sportske.ba.

U nastavku su Čekićari zaigrali bolje te su vrlo lako mogli do boda u ovom meču. Ipak, Hazard je u 90. minuti postavio konačnih 2:0, a Plavci su se ovim bodovima vratili na treće mjesto pred veoma važan meč, onaj protiv Liverpoola koji je na programu za šest dana. West Ham će sa 11. pozicije i 42 osvojena boda u narednom kolu gostovati na Old Traffordu.