Skoro četiri sata borbe, a rasplet za mnoge očekivan - Novak Đoković u polufinalu Australian Opena

.
Fritz je pao

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je danas nakon skoro četiri sata borbe slavio protiv Amerikanca Fritza.

Taylor Fritz nije bio dostojan protivnik Novaku Đokoviću. Srbin je slavio rezultatom 3:1 (7:6, 4:6, 6:2 i 6:3), te se plasirao u polufinale Australian Opena.

Prvi set je bio jako neizvjestan. Spasio je Fritz u devetom gemu dvije brejk lopte, dvije brejk i set lopte je propustio u 12. gemu, da bi Đoković u taj brejku osvojio set.

Krade Fritz servis Đokoviću odmah na startu drugog seta. Bilo mu je to dovoljno da osvoji set sa 4:6.

Novak Đoković u trećem setu igra sjajno. Iskoristio je dvije brejk lopte od koje je jedna bila i set lopta i poveo s 2:1.

Četvrti set bio je i posljednji. Uzima Đoković servis protivniku u šestom gemu, no Fritz odmah uzvraća.

Ipak, ponovo Đoković krade servis protivniku, dolazi do 5:3, a onda u posljednjem gemu koristi prvu meč loptu i dolazi do pobjede.

Protivnik Novaku Đokoviću u polufinalu biti će bolji iz meča Sinner - Rublev koji se igra kasnije danas.

Druga dva četvrtfinalna meča igraju se sutra. Sastat će se Hurkacz - Medvedev i Zverev - Alcaraz.