Sloboda u Mejdanu slavila protiv Dynamica

Tuzlanski klub odigrao je sjajnu utakmicu i zasluženo je stigao do pobjede. Sloboda je vodila od samog početka, a nakon prve dionice imali su vodstvo od 22:15. Sloboda je odlično igrala i u drugoj dionici kada je u potpunosti potukla protivnika do koljena. Rezultat nakon prvog poluvremana utakmice bio je 48:25 za Slobodu. Tuzlaci su u nastavku meča samo održavali prednost i uspjeli su na kraju slaviti sa 83:67. No, treba istaći da je Sloboda u posljednjoj dionici odigrala jako loše, te da je taj period pripao Dynamicu sa 23:6. Slobodu je večeras do pobjede bodio Rikić sa 16 poena, dok je 14 dodao McKnight. U ekipi Dynamica istakao se Beslać sa 16 poena. Sloboda je trenutno na pretposljednjem 11. mjestu sa šest pobjeda i 12 poraza, dok je Dynamic deseti sa sedam pobjeda i 11 poraza. ABA liga 2, 18. kolo: Sloboda - Dynamic 83:67 (22:15, 26:10, 29:19, 6:23) Sloboda: Andelija, Gregg 11, Jakupović, Janjić 8, Dedajić 9, Čampara 4, Tomašević 8, McKnight 14, Manjgafić 2, Rikić 16, Omerović, Grubor 11. Dynamic: Pašajlić 14, Glas 5, Akay 3, Đorđević 2, Beslać 16, Tomašević 3, Glišić 8, Ostojić 11, Paunović 2, Smiljanić 3.