Sloboda, Željezničar i Krupa žestoko oštećeni u 23. kolu Premijer lige BiH

Predsjednik Komiteta za sudije i suđenje nogometnog saveza Bosne i Hercegovine Dragan Banjac ustanovio je da su Sloboda, Željezničar i Krupa žestoko oštećeni u 23. kolu Premijer lige BiH.

Banjac je u večerašnjem gostovanju na BHT-u komentarisao sporne situacije, a ustanovio je da su sudije žestoko oštećetile Slobodu protiv Čelika, Željezničar protiv Zvijezde 09 i Krupu protiv Sarajeva.

Arbitar Musić Admir iz Sarajeva je propustio svirati penal za Slobodu u 90+4. minuti pri vodstvu Čelika rezultatom 1:0, piše Klix.ba

Slađan Došlo iz Istočnog Sarajeva nije dodijelio direktan crveni karton igraču Zvijezde 09 Marka Bašanovića koji je namjerno udario Asima Zeca u lice u 30. minuti pri vodstvu Plavih rezultatom 1:0.

Jelić Frano iz Široki Brijega je u 80. minuti meča Sarajevo - Krupa pri rezultatu 0:0 zbog drugog žutog kartona isključio igrača gostiju Nikolu Mandića, a Banjac smatra kako do isključenja nije trebalo doći.

Banjac je pohvalio suđenje arbitara Maatea Muse iz Čitluka koji je dosudio penal za Zrinjski protiv GOŠK-a, te Admira Šehovića iz Sarajeva koji je na meču Mladost - Radnik najprije dosudio penal za goste u 17. minuti nakon igranja rukom Nane Welbecka u kaznenom prostoru, a potom je u 18. minuti zbog drugog žutog kartona opravdano isključio domaćeg igrača Kenana Horića zbog drugog žutog kartona.

Spornih situacija nije bilo jedino na susretu Široki Brijeg - Tuzla City kojeg je sudio Haris Kaljanac iz Sarajeva.