Šokantan poraz Real Madrida na Santiago Bernabeu

U pretposljednjem meču nedjeljnog programa španskog prvenstva Real Madrid je na svom terenu izgubio sa 0:2 od Real Sociedada.

Bila je to druga utakmica u novoj godini da Kraljevi nisu uspjeli pobjediti. Nakon remija sa Villarrealom ovog puta su upisali poraz koji im je bio šesti u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Sociedad je poveo već u trećoj minuti. Casemiro je skrivio penal za goste, a precizan sa bijele tačke bio je Willian Jose. Real je nakon pogotka stalno napadao, ali nisu imali sreće.

U 61. minuti su ostali sa igračem manjem nakon što je Lucas zaradio drugi žuti karton i morao je put svlačionice. Da stvar bude gora, Sociedad je sedam minuta prije kraja došao do novog pogotka. Strijelac prvog gola je asistirao Pardou koji je pogodio za 0:2. Sociedad je tako nastavio sa odličnim rezultatima na strani.

Real Madrid – Real Sociedad 0:2 (Willian Jose 3’, Pardo 83’)