Spektakl na Olimpicu: Roma nakon preokreta savladala Genovu

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u Rimu u okviru 16. kola Serije A ekipu Genove rezultatom 3:2.

Vučica je tako napokon stigla do pobjede nakon tri kola bez trijumfa, dok je Genova nastavila igrati očajno i već dugo vremena ne zna za pobjedu.

Loše je krenulo po Romu već u 17. minuti kada je golman Olsen katastrofalno pogriješio i praktično namjestio Piateku gol za vodstvo Genove.

Roma je izjednačila nakon pola sata igre kada se u šesnaestercu sjajno snašao Fazio, a samo dvije minute kasnije Hiljemark je ponovo doveo goste u vodstvo nakon asistecnije Sandra.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu Kluivert je uspio pretrčati bh. reprezentativca Ervina Zukanovića i izjednačiti uoči odlaska na odmor.

Gol odluke pao je pola sata prije kraja meča. Raspoloženi Kluvert je uposlio Cristantea, koji zakucava loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Zukanović je igrao do 60. minute, kada je umjesto njega u igru ušao Pereira. Inače, već u 14. minuti je dobio žuti karton. S druge strane, kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko nije bio u sastavu zbog povrede bedra.

Roma je s večerašnjom pobjedom skočila na šesto mjesto Serije A, dok je Genova pala na 16. poziciju.