Spektakl u Ligi prvaka: Deset golova i preokreti Atletika i Šahtara

sport
"Jorgandžije" slave Moratu, Ukrajinci Sikana.

Prve dvije utakmice večerašnjeg programa u Ligi prvaka ponudile su mnogo uzbuđenja i čak deset golova.

Oba meča završena su sa identičnih 3:2. Atletiko se mučio protiv Fejnorda, a na kraju je slavio poslije preokreta.

Poveli su gosti autogolom Hermosa u 7. minuti, ali samo minut kasnije poravnao je Alvaro Morata.

Zatim je slovački reprezentativac David Hancko opet doveo nizozemski tim u novu prednost u 34. minuti, a Antoan Grizman (Antoine Griezmann izjednačio) u nadoknadi prvog poluvremena.

Početkom druge polovine meča Morata je pogodio za 3:2 poslije centaršuta argentinskog beka Nahuela Moline.

Ludnica je bila i u Antverpu gdje je istoimeni domaćin imao 2:0 zahvaljujući pogocima Muje i Balikviša a onda izgubio sa 2:3.

Šahtar je preokrenuo na krilima dvostrukog strijelca Sikana, te Rakitskog.