Spektakularan meč na Anfieldu: Leeds zabio tri gola, ali izgubio od šampiona

.
Liverpool je uz dosta muke pobijedio Leeds United rezultatom 4:3 u susretu 1. kola engleske Premier lige.

Nije počelo dobro za čuvenog Marcela Bielsu i njegov tima. Koch je skrivio penal u četvrtoj minuti, a Mohamed Salah je pogodio sa 11 metara za 1:0.

Leeds odmah uzvraća. Jack Harrison u 12. minuti pogađa za 1:1, ali nije dugo trajala radost gostiju jer je već osam minuta kasnije Van Dijk bježi Kochu i pogađa za 2:1.

Gosti sa Elland Roada su igrali fenomenalno, a u 30. minuti ponovo dolaze do izjednačenja. Bamford koristi lošu reakciju Van Dijka i zabija za 2:2.

Ipak, samo tri minute kasnije Mo Salah ponovo pogađa za prednost od 3:2, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

U nastavku također dosta uzbuđenja. Pokušavao je Liverpool da riješi meč, ali Leeds je itekako bio opasan. To su pokazali u 66. minuti kada Klich postiže gol za 3:3.

Do kraja je šampion ipak uspio da dođe do pobjede. Salah je sa penala u 89. minuti postavio konačnih 4:3.