Sprema li se "metla" sred finala? Dončić i društvo na koljenima, Boston pred titulom

.
Košarkaši Bostona su napravili veoma važan korak ka osvajanju titule. Sinoć su slavili i u trećoj utakmici velikog finala protiv Dallasa rezultatom 106:99, stoga Celticsi trenutno vode sa 3:0 u seriji.

Prvo poluvrijeme donijelo je prilično izjednačenu košarku, a nakon druge četvrtine rezultat je glasio 51:50 za domaće.

Ključnu razliku Boston je napravio u trećoj dionici, u kojoj je ubacio 35 poena, a protivnika ograničio na 19. Uspjeli su se Mavericksi gotovo potpuno vratiti u meč, prišli su na svega četiri poena zaostatka (98:102), ali više od toga nisu uspjeli. Problem im je bila i šesta lična greška Luke Dončića.

Jason Tatum je bio prvo ime Bostona sa 31 poenom, šest skokova i pet asistencija. Poen manje ubacio je Jaylen Brown, uz po osam asistencija i skokova.

Na drugoj strani se istakao Kyrie Irving, čiji je učinak glasio 35 poena, tri skoka i dvije asistencije. Dončić je utakmicu završio sa 27 poena te po šest skokova i asistencija.