Totenhem rutinski savladao Siti za prvo mjesto na tabeli

asd
Kaznili greške protivnika.

Totenhem je u derbiju devetog kola Engleske premijer lige na svom terenu savladao Mančester siti rezultatom 2:0.

Domaći su imali početak iz snova. Endombele je sjajnom loptom u prazan prostor proigrao Sona, koji je iskoristio svoju brzinu, pobjegao štoperima Sitija i rutinski savladao Edersona za 1:0.

Do poluvremena bilo je uzbudljivo, po jedan poništen gol na obje strane, ali Siti nije uspio doći do izjednačenja.

Gosti su pogotovo u drugom poluvremenu krenuli po gol, ali sjajno postavljena ekipa Totenhema samo je vrebala priliku iz kontre. I dočekao je u 65. minuti kada je Kejn je odlično povukao, pravovremeno proigrao Đovanija Lo Selsa, koji je pogodio za 2:0.

Totenhem nakon ovog trijumfa na vrhu tabele ima 20 bodova, dva više drugoplasiranog od Čelzija.

Siti ima tek 12 osvojenih bodova, dovoljno za 10. mjesto.