U njegovim nogama još ima magije: Xavi potezom digao Camp Nou na noge

.
Stari lisac

Sinoć je Barcelona upisala novu pobjedu u Primeri i to vrlo ubljedljivim rezultatom (4:0). Trener Blaugrane Xavi Hernandez u 30. minuti utakmice digao je publiku na noge i pokazao da u njegovim nogama ima još magije.

Barcelona je sinoć u okviru 11. kola španske La Lige s 4:0 savladala Athletic Bilbao i tako došla do 28. boda u sezoni.

Golove za Blaugranu postigli su Dembele, Roberto i Lewandowski u prvom poluvremenu, a konačan rezultat je u 73. minuti postavio rezervista Feran Torres.

Kod rezultata 3:0 u 30. minuti, "magija" Xavija Hernandeza. Golman Bilbaoa je ispucao loptu, a trener Barcelone je jednim dodirom uspio da smiri loptu.

Ovaj potez digao je publiku na noge koja je u glas skandirala Xaviju, koji je ostao fokusiran na utakmicu bez obzira na to što je njegov tim imao visoku prednost već nakon pola sata igre.

Video je postao odmah viralan na društvenim mrežama i dan nakon utakmice pokupio milione pregleda.

Podsjetimo, nakon ovog kola Barcelona je i dalje druga s 28 bodova, te za vodećim Real Madridom zaostaje tri boda.

Ovo je za izabranike Xavija Hernandeza bila peta pobjeda u nizu u La Ligi na Camp Nou stadionu, dok su ubilježili jedan remi, a zanimljivo da još uvijek nisu primili gol na domaćem terenu u prvenstvu.