U Portugalu viđen gol sa 100 metara

SA
Da Silva je iz svog šesnaesterca ispucao loptu, a lopta je se odskočila od mokar travnjak, dobila na ubrzanju i prevarila golmana gostujućeg tima

Fudbaleri Moreirenšea su u utakmici 9. kola druge portugalske lige kao gosti pobijedili Feirense sa 2:1, no susret je obilježio 69. minut i pogodak golmana domaćih Artura da Silve (Arthur).

On je iz svog šesnaesterca ispucao loptu, a lopta je se odskočila od mokar travnjak, dobila na ubrzanju i prevarila golmana gostujućeg tima. Da Silva je donio poravnanje i tako poništio gol Silve iz 9. minute, no Moreirenše nije dugo čekao na novo vodstvo.

Za samo dvije minute Aparisijo Pedro (Aparicio) postigao je gol kojim je, ispostavit će se, postavio konačan rezultat ovog susreta.