U sjajnom meču Inter ostao bez pobjede, Edin Džeko se danas nije proslavio

.
Sjajan meč odigrali su danas Sampdoria i Inter, a ovaj duel trećeg kola Serije A završen je podjelom bodova, odnosno rezultatom 2:2.

Aktuelni prvak Inter tražio je i treću uzastopnu pobjedu, ali je Sampdoria znala da odgovori na igru izabranika Simonea Inzaghija i da na kraju osvoji vrijedan bod, drugi ove sezone.

Inter je u vodstvo stigao u 18. minuti. Calhanoglu je izborio slobodni udarac na dobroj poziciji, a mladio Dimarco postigao eurogol.

Ipak, Sampdoria se vraća u 33. minuti. Yoshida je šutirao, lopta se od Edina Džeke odbija, vara Handanovića i odlazi u mrežu. U završnici prvog dijela Inter je ponovo poveo.

Barella je lijepo proigrao Lautara Martineza, a Argentinac postigao sjajan gol. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Augello je uspio da matira Handanovića za 2:2.

Pokušavao je Inter do kraja doći do pobjede, bilo je dobrih prilika, ali mreže se više nisu tresle.

Džeko je na terenu ostao do samog kraja meča, ali se bh. reprezentativac danas nije proslavio.

Inter sa sdam bodova ide na drugo mjesto, a sada će se Nerazzurri okrenuti duelu sa Real Madridom u Ligi prvaka.