Union Berlin je bio lagan zalogaj za Bayern

Lewandowski
Minhenski Bayern pobijedio je u 26. kolu Bundeslige kao gost u Berlinu ekipu Uniona sa sigurnih 0:2.

Bavarci su očekivano došli do pobjede. Union Berlin je bio idealan tim za osvajanje bodova i na kraju je tim Hansija Flicka došao do tri boda bez većih problema.

U 19. minuti meča poništen je gol Thomasu Mulleru zbog ofsajda, a Bayern je otpor domaćeg tima slomio tek u 40. minuti meča. Neven Subotić je skrivio penal, a Robert Lewandowski je zabio gol za prednost gostiju od 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su gosti pokušavali što prije da prelome rezultat i da osiguraju pobjedu. Nakon dosta šansi drugi pogodak je stigao u 80. minuti kada Benjamin Pavard pogađa za 0:2.

Ovo je na kraju bio konačan rezultat meča, pa je Bayern s tri boda učvrstio prvo mjesto na tabeli sa 58 bodova, četiri više od Borussije iz Dortmunda.

Union Berlin je trenutno 12. na tabeli sa 30 osvojenih bodova.