Urnebesno: Crveni karton treneru zbog starta nad igračem

Navikli smo da na utakmicama igrači odigraju đonom pa dobiju crveni karton, ali je smiješno kada i jednom treneru proradi takav odbrambeni instinkt.

Upravo to se Desilo Emilu Sandoju, treneru rumunskog drugoligaša Arges Piteštija u utakmici četvrtog kola Lige 2.

Arges je igrao protiv Čindije u subotu popodne, a Sandoj je u kontri Čindije pored aut linije sačekao jednog igrača domaćih i spotakao ga.

Svi su ostali u čudu zbog ovakvog poteza, osim sudija koje su bile dovoljno prisebne da pokažu treneru Argesa crveni karton.

Incident se desio u 81. minutu meča kada je već bilo 1:1 posle golova Čerčeza iz 50. minuta (Čindija) i Buhaeskua iz 71. minuta (Arges).

Čindija je poslije četiri kola prvoplasirana sa 10 bodova, a veliki motiv za pobjedu Sandoj je imao u tome što je njegova ekipa pobjedom mogla da preuzme prvo mjesto.

Ovako, Arges je četvrti sa osam poena, dok Sandoj čeka hoće li biti neke dodatne sankcije zbog nesportskog ponašanja.