Urugvaj savladao Saudijsku Arabiju i zajedno sa Rusijom prošao u osminu finala

Danas smo dobili prve učesnike osmine finala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Plasman među 16 najboljih ekipa svijeta osigurale su Rusija i Urugvaj.

Rusi su jučer u drugom kolu grupe A savladali Egipat rezultatom 3:1, a danas je Urugvaj nadigrao Saudijsku Arabiju rezultatom 1:0.

Vodeći pogodak za Urugvaj je postigao Suarez u 23. minuti. Sanchez je izveo korner, golman Saudijske Arabije Al Owais je katastrofalno reagovao i promašio loptu, a Suarezu nij ebilo teško iz peterca poslati loptu u praznu mrežu.

Saudijska Arabija se u današnjem susretu nije odlučila braniti poput prvog meča sa Rusima u kojem su poraženi rezultatom 5:0, te je pokušavala postići pogodak do kraja prvog poluvremena, a najbliže je bila u 26. minuti kada je Babhir šutirao, ali je Muslera odbio loptu u korner.

Početkom drugog poluvremena Suarez je pokušao postići drugi pogodak kada je šutirao sa 30 metara iz slobodnog udarca, ali je Al Owais ovaj put bio siguran i odbio je loptu.

Nakon sat vremena igre Cavani je sjajno pronašao Sancheza koji šutira u padu glavom, ali lopta odlazi preko gola.

Posljednju priliku na meču imao je Cavani pet minuta prije kraja meča, ali je Al Owais sjajno odbranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan.