Velež remizirao na Poljudu s Hajdukom

.
Pršeš u završnici spasio "Rođene" poraza

Fudbaleri Veleža su u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone remizirali s Hajdukom na Poljudu 1:1.

"Rođeni" su prvu priliku imali u 13. minuti. U njoj se našao Demir Peco, čiji je šut otišao pored gola.

Slaviša Bogdanović je u 37. minuti spriječio domaće da dođu do vodstva, odbranivši pokušaj Jana Mlakara.

Hajduk je došao do gola u 57. minuti kada je nakon asistencije Lukasa Grgića pogodio Marko Livaja.

Velež je poravnao u 89. minuti preko rezerviste Omara Pršeša.

Za Velež su od prve minute igrali: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ćosić, Hasanović, Radovac, Peco, Anđušić, Dejanović, Zajmović.

Feđa Dudić je na poluvremenu napravio četiri izmjene. U igru su ušli Brandao, Salčin, Ovčina i Pršeš, a teren su napustili Radović, Dejanović, Hasanović i Peco.

U 62. minuti je trener "Rođenih" ponovo mijenjao. Ušli su Bajrić, Haskić i Zvonić, a teren napustili Isić, Ćosić i Zeljković.

U 70. minuti priliku su dobili Jovičić i Drina, a iz igre su izašli Bogdanović i Radovac