Višća postigao golčinu u važnoj pobjedi Bašakšehira protiv Ankaragucua

vizv
Nogometaši Bašakšehira pobijedili su u Ankari u okviru 18. kola Superlige ekipu Ankaragucua rezultatom 2:1 pa su tako najavili definitivni izlaz iz krize nakon i nedavnog trijumfa nad Erzurumom.

Goste je u vodstvo doveo bh. reprezentativac Edin Višća i to na fenomenalan način. Nakon izvođenja kornera u 17. minuti lopta se odbila do Višće na lijevoj strani, a Edin je potom golčinom iskosa iz ne baš povoljne situacije doveo Bašakšehir u vodstvo.

Međutim, samo tri minute kasnije Cekici je izjednačio, a 1:1 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Bašakšehir do novog vodstva dolazi u 56. minuti kada je pogodio Ba, a potom je viđena jedna užasno loša utakmica u kojoj gotovo da pravih prilika nije ni bilo. Pogotovo se to odnosi na domaći sastav koji je imao inicijativu, ali su im svi napadi bili jalovi.

Višća je igrao svih 90 minuta za Bašakšehir, a ovo mu je bio peti pogodak u prvoj turskoj ligi. Također, ima i pet upisanih asistencija.

Bašakšehir se današnjom pobjedom probio na 12. mjesto Super lige, dok je Ankaragucu pao na pretposljednju 20. poziciju.