Vodstvo Serije A bez milosti prema Balotelliju

Italijanski napadač Mario Balotelli u nedjelju je napravio glupost zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Brescia je na svom stadionu odigrala 2:2 s Cagliarijem, a Balotelli je za sedam minuta provedenih na terenu dobio žuti, a potom i direktan crveni karton. U igru je prethodno ušao u 74. minuti.

Loptu je na sredini terena dočekao jednim Kung fu potezom, a na njegovu nogu naletio Fabio Pisacane, za šta sudija Antonio Giua nije imao dilemu, pa ga je odmah poslao u svlačionicu.

Balotelli je danas saznao i kaznu za svoju glupost, pa je dobio dva meča suspenzije od vodstva lige, dok će morati da uplati i 10.000 eura, prenosi Sportsport.

To znači da će Balotelli propustiti naredni duel protiv bivšeg kluba, AC Milana, kao i meč s Bolognom.

Ostali igrači koji su suspendovani na jedan meč su torinski dvojac Ola Aina i Tomas Rincon, Antonio Candreva (Inter), Francesco Cassata (Genova), Dalbert (Fiorentina), Fabio Pisacane (Cagliari), Nicola Sansone (Bologna) i Mattia Zaccagni (Hellas Verona).

Lecce je također kažnjen s 5.000 eura, a Milan 4.000 eura nakon njihovih posljednjih domaćih utakmica.