Završena sezona u BiH: Željo srušio Borac, remi Širokog Brijega i Sarajeva

r

Željezničar je u okviru 33. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedio Borac iz Banja Luke rezultatom 2:1

Ekipa Sarajeva je odigrala neriješeno u gostima protiv Širokog Brijega. Rezultat je bio 2:2.

Željo bolji od prvaka BiH

U 19. minuti susreta je viđen prvi gol kada je Aleksandar Boljević postigao gol za vodstvo Željezničara.

Ponovo je Boljević bio strijelac u 30. minuti susreta i tako donio Želji veliku prednost na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je otvoreno znatno sporije od prvog pa se na gol čekalo sve do 76. minute.

Tada se dobro snašao Jovo Lukić koji je pogodio mrežu Muftića i postavlja konačni rezultat utakmice 2:1.

Borac je sezonu završio na prvom mjestu tabele sa 78 osvojenih bodova, dok je Željezničar završio na šestom mjestu sa 43 osvojena boda.

Četiri gola u Širokom

Široki Brijeg i Sarajevo su odigrali utakmicu u kojoj smo mogli vidjeti četiri gola.

Već u 4. minuti je Ćataković doveo goste iz Sarajeva u prednost.

Široki odgovara u 19. minuti preko Filipa Matića koji sjajno pogađa gol Rogića.

Nakon tog gola ekipa Širokog počinje igrati mnogo bolje i preuzima teresnku inicijativu.

u 29. minuti je Luka Mamić donio prednost Širokom Brijegu i na poluvrijeme se otišlo za rezultatom 2:1.

Široki Brijeg je uspješno čuvao prednost sve do 93. minute kada je Anđušić pogodio i poravnao rezultat na 2:2.

Sarajevo sezonu završava na četvrtom mjestu sa 53 osvojena boda dok je Široki na osmom mjestu sa 39 osvojenih bodova.