Željezničar primio gol od niželigaša, pa potpuno preokrenuo susret

Atmosferu na ovom susretu pokvarila je teška povreda ruke Dženana Osmanovića, zbog koje je završio u bolnici

Fudbaleri Željezničara stigli su do pobjede u prvoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone. "Plavi" su danas na terenu FK Igman na Ilidži nadigrali Baton, ekipu Druge lige FBiH - Centar, rezultatom 4:1.

Baton je prvi poveo na utakmici, golom Babura nakon lijepe akcije u 3. minuti susreta.

Željezničar je izjednačio u 28. minuti golom Nedima Mekića s bijele tačke, da bi Nigerijac Fatai natrčao na odbijenu loptu i poentirao u 36. za preokret "Plavih".

Igrao se 68. minut kada je Armin Ćerimagić bio uspješan realizator, da bi isti igrač asistirao Ševkiji Resiću osam minuta kasnije za konačnih 4:1.

Atmosferu na prijateljskoj utakmici pokvarila je teška povreda ruke Dženana Osmanovića, zbog koje je završio u bolnici.

Za Baton su nastupili: Hadžić, Behulović, Ramović, Medošević, Ćamo, Pašić, Kadrić, Pintol, Bambur, Plakalo, Omerbašić.

U redovima "Plavih", Edis Mulalić je računao na sljedeće fudbalere: Bender, Malić, Galić, Cocalić, Kosorić, Mekić, Beca, Bekrić, Štilić, Gasal, Fatai. Drugo poluvrijeme: Muftić, Hodžić, Musić, Šehić, Drina, Osmanović, Hajdarević, Resić, Ćerimagić, Žerić, Križevac.