Željezničar rutinski savladao Velež

asd

Ekipa Željezničara pobijedila je Velež u meču 1. kola Premijer lige BiH na svojoj Grbavici rezultatom 3:0.

U 16. minuti Željezničar je stigao do prednosti. Lendrić je nesebično uposlio Juričića, a napadač Plavih u zvaničnom debiju za klub pogađa za 1:0.

Samo pet minuta nakon toga, Željezničar postiže drugi gol. Lendrić je upisao drugu asistenciju, a strijelac pogotka je bio Mujezinović.

U 30. minuti Plavi postižu i treći gol, a ovaj put se u listu strijelaca upisao Lendrić, što se ispostavilo kao konačan rezultata

Naredni meč Željezničar će igrati protiv Radnika u Bijeljini, dok će Velež u gradskom derbiju igrati protiv Zrinjskog.