Željezničar savladao Arsenal

žečljo
Željezničar je u prvom pripremnom meču na Zlatiboru savladao crnogorski Arsenal Tivat s 2:0. Oba gola na meču postigao je Andrija Drljo.

Željezničar je pripreme na Zlatiboru počeo pobjedom. Ekipa Nermina Bašića savladala je crnogorski Arsenal Tivat s 2:0.

Plavi su bili bolji rival od prve minute. Imali su posjed lopte, određene pokušaje, ali nije tu bilo previše uzbuđenja i na odmor se otišlo bez golova.

Ipak, nastavak utakmice donosi još jači ritam igrača tima s Grbavice koji su uspjeli na kraju slomiti ekipu Arsenala.

Do vodstva Plavi stižu u 60. minuti. Andrija Drljo dobija loptu na lijevoj strani i preciznim udarcem pogađa protivničku mrežu za prednost od 1:0.

Potom Željo stvara još nekoliko prilika, a u 73. minuti pitanje pobjednika je bilo riješeno. Drljo ovog puta udarcem s distance pogađa za sigurnih 2:0.

To je na kraju bio i konačan rezultat susreta, pa je Željezničar u pripreme za novu sezonu krenuo pobjedom.

Plavi će nakon ovog susreta odigrati i meč protiv Sutjestke iz Nikšića koji je na programu 28. juna.

FK Željezničar je današnji meč počeo u sastavu: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Rustemović, Mekić, Amoah, Štilić, Allyson, Krpić.

U drugom poluvremenu nastupali su: Mulalić, Dubačkić, Drina, Bilal, Musić, Biber, Hajdarević, Pašić, Gasal, Drljo, Haračić.