Zmajevi su ih deklasirali 4:0, a sada su ostvarili nevjerovatnu pobjedu

Moldavija je u okviru kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo do 21 godine ugostila reprezentaciju Velsa.

Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1.

Gosti su prvi došli u prednost preko Broadheada u 24. minuti utakmice, ali je do kraja prvog poluvremena Belousov pogodio i tako poravnao rezultat utakmice. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultat, pa je konačan rezultat prvog dijela glasio 1:1.

U nastavku utakmice ponovo je Belusov na samom početku prvog poluvremena pogodio i tako postavio konačan rezulta t utakmice od 2:1. Iako je Moldavija od 54. minute igrala sa igračem manje gosti nisu uspjeli to iskoristiti i doći barem do boda - piše Sport1.

Ovo je bila prva pobjeda za Moldaviju u našoj grupi za kvalifikacije na Evropsko prvenstvo 2021. godine za fudbalere do 21 godine. Velsu je ovo drugi poraz, pa je tako ostao na tri boda. Za sada jedine neporažene ekipe u ovoj grupi su reprezentacije Bosne i Hercegovine i Njemačke.