"Zmajići" protiv Luksemburga došli do prve pobjede u kvalifikacijama

.

Mlada fudbalska reprezentacija Bosna i Hercegovine pobijedila je Luksemburg (2:0) i tako došla do prve pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2023.

"Zmajići" su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali do pogotka u prvih 45 minuta utakmice nisu mogli. Onda je u 57. minuti rezervista Milan Savić iskoristio asistenciju Amara Dedića i doveo našu selekciju u vodstvo.

Dedić je nakon asistencije tri minute kasnije postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Do kraja meča su izabranici Slobodana Starčevića znalački sačuvali prednost.

Mlada reprezentacija BiH je utakmicu odigrala u sastavu: Dizdarević, Dedić, Barišić, Pavlović, Nikić, Milojević (od 46. Grgić), Salčin (od 46. Savić), Begić, Bašić, Mešinović (od 77. Drljo), Mašić.

"Zmajići" nakon pet odigranih utakmica imaju pet osvojenih bodova.